Zobrazit kategorie

Suché zipy

Suchý zip se hodí na mnoho výrobků

Každý zná klasické suché zipy, které jsou jednoduše vyrobeny z textilního materiálu, který má dvě vrstvy, pomocí kterých jednoduše obě části spojíte, ať už dočasně nebo třeba kvůli specifickému nastavení. Háčky na jedné straně pásku jsou vyrobeny z nylonu, čímž se snadno přichytí na protější textilii.

I tento výrobek má svou zajímavou historii, protože o jeho vznik se zasloužil Georges de Mestral v padesátých letech dvacátého století, a to díky alpským rostlinám. Pojmenoval ho Velcro, což je název vycházející z francouzštiny, a dokonce se ještě dnes najdou produkty pod tímto názvem.

Pokud rádi šijete a sami si vyrábíte ať už oblečení, nejrůznější tašky, sáčky a další kousky, bude se vám suchý zip zcela jistě hodit. Právě do kabelek se používá poměrně hojně, jelikož stačí přišít kousek pásku, a perfektně plní svou funkci, ať už se má kabelka nebo taška zavírat pouhým přitisknutím či pomocí zipu přichytit víko. Ideální je také na výrobky pro děti, jelikož ty se s ním snadno naučí zacházet, ať už ho mají na mikině místo knoflíčků nebo na kalhotách místo klasického kovového zipu.

Výborný výběr i ceny

Právě suchý zip je velmi oblíbený pro své snadné použití, kdy se jednoduše rozpojí, avšak na druhou stranu dokáže udržet poměrně velkou váhu. Často lze využít také pro sportovní odvětví, kdy je naprosto běžný na nejrůznějších batůžkách, vhodný je suchý zip také na boty, protože proces obouvání je pak mnohem rychlejší a pohodlnější.

Můžete se u nás těšit také na opravdu širokou nabídku, jelikož jsou k dispozici nejrůznější barvy, rozměry a nezapomínáme ani na praktické vychytávky – například na samolepící obdélníčky, které jsou skvělé i pro kreativní tvoření s dětmi. Pokud byste chtěli vybrat více věcí na jednom místě, určitě jste u nás správně, protože kromě zipů můžeme nabídnout také nejrůznější potřeby na pletení a háčkování, oděvní či opaskové spony, gumy či polotovary k výrobě kabelek a tašek.

od 2.000,- Kč doprava zdarma
nabízíme více než 250 míst k vyzvednutí
máme skladem přes 8 000 produktů
98 % zákazníků nás doporučuje