Zobrazit kategorie

Polyesterové nitě, návin 900 m, PES 40/2

Polyesterové nitě, návin 900 m, PES 40/2

Žádná krejčovská dílna se neobejde bez několika základních potřeb. Některé z nich máme ale doma pravděpodobně všichni. Běžně v domácnostech využíváme například krejčovský metr. Je totiž velice praktický a dá se s ním změřit v podstatě všechno. Další věc, která nám jistě nechybí, je šicí jehla.

  • I ten, kdo běžně toto náčiní do ruky nebere, potřebuje čas od času přišít knoflík, utržené poutko nebo zašít drobnou dírku.

Třetí věcí, která se jistě vyskytuje všude, jsou nitě. Alespoň v těch nejzákladnějších barvách, kterými jsou černá a bílá. Polyesterové nitě, návin 900 m, PES 40/2 disponují ale daleko širšími barevnými možnostmi. Většinou jim už dáváme přednost před dřívějšími bavlněnými. Jsou také mnohem pevnější.

  • Pokud tedy nebazírujete na přírodních materiálech, pak je syntetický polyester dobrou volbou.
  • Syntetický polyester se totiž vyrábí z ropy.
  • Někoho to možná překvapí, ale pokud si zjistíte, co vše se právě z ropy vyrábí, pak vás už nějaká niť v žádném případě nezaskočí.

nejsou jen k sešívání

Vlákno ze syntetického polyesteru už zanedlouho oslaví své osmdesáté narozeniny. Syntetický polyester se ale začal využívat mnohem dříve. Byl svědkem bojů v první světové válce, kde sloužil jako impregnační materiál.

  • Barevné polyesterové nitě nemusejí být využívány pouze k sešití dvou částí textilního materiálu.
  • Díky své rozmanitosti a barevnosti mohou oděvy nebo jiné textilní výrobky i ozvláštnit a ozdobit.
  • Letní bílá blůzka s jemnou barevnou výšivkou bude přesně tím pravým, co jí ještě chybělo.

Možností, jak polyesterové nitě využít, je celá řada. Stačí si jen vybrat ten pravý barevný odstín a pak se pustit do díla. Barevné polyesterové nitě využijete například i při technice šití, kterou známe pod označením patchwork. Různé kousky látek se sešívají a vytváří se originální oblečení nebo bytové doplňky.

od 2.000,- Kč doprava zdarma
nabízíme více než 250 míst k vyzvednutí
máme skladem přes 8 000 produktů
98 % zákazníků nás doporučuje