Zobrazit kategorie

Kostěné zipy

Kostěné zipy

Každý člověk je úplně jiný. Výrobci se sice snaží přijít s oblečením vhodným pro všechny, ale to samozřejmě není možné. Někdy musíte navštívit odborníka, anebo se doma pustit do šití, pokud vám má nový kousek dokonale padnout. A stejně to chodí i v případě, že se něco pokazí. Mezi nejčastější případy, které budete muset řešit je:

- ulomený podpatek,

- prodřená podrážka,

- rozjetý nebo zaseknutý zip.

S botami nemáte jinou možnost než navštívit ševce a nechat si je opravit. S oblečením máte možností více. Profesionální švadlena vás zajisté neodmítne, ale stejně tak se o výměnu můžete pokusit sami nebo se obrátit na kamarádku nebo maminku podle toho, kdo ve vašem okolí umí šít.

Cenový přehled

Hodně záleží na tom, na koho se obrátíte. Začít musíte pochopitelně u ceny za použitý materiál. Kostěné dělitelné zipy o 5 mm, které jsou vhodné pro bundy a mikiny za 9 Kč až 20 Kč podle délky. V případě, že se do výměny pustíte sami, tak vás to bude stát už jen čas. To ale neplatí, pokud se obrátíte na profesionální švadlenu. Podívejme se, kolik vás to nakonec může stát.

Oprava bundy (mikiny) – záleží na materiálu a délce modelu, ale obecně ve větších městech zaplatíte mezi 260 a 400 Kč. Jde-li o kůži, částka se může dostat nad 500 Kč.

Oprava kalhot – nejméně zaplatíte 120 Kč, ale spíš počítejte s úhradou mezi 200 a 450 Kč. Ceny se pohybují hodně podobně také u výměny zipu u sukní.

Podšívka – zde jde o větší částky, protože použitý materiál je samozřejmě dražší. Cena může být 90 až 120 Kč, ale také 800 nebo až 1500 Kč. Nejvíc záleží na tom, jestli jde jen o kapsu nebo celou podšívku.

Opravit, nebo vyhodit?

U věcí, které jsou zničené, je to jasné. U těch ostatních se musíte rozhodnout podle toho, jaká byla pořizovací částka, jak je kousek starý a co pro vás znamená. Pokud nemáte problém ho vyhodit, asi se nevyplatí do něj dál investovat. Nosíte-li ho každý den a skutečně ho máte rádi, tak výměna nefunkční části bude jistě mnohem lepší než koupě nového.

 

od 2.000,- Kč doprava zdarma
nabízíme více než 250 míst k vyzvednutí
máme skladem přes 8 000 produktů
98 % zákazníků nás doporučuje